Klausimai 11 kl. moksleiviams ir vyresniems dalyviams

Liko:
min.

Tai yra gaminama iš polimerų (sintetinio plastiko), kitaip sakant, naftos. Ši atlieka nesuyra šimtus metų ir patekusi ant žemės, dirvožemio ir į vandenį pražudo milijonus gyvūnų, kurie šią atlieką sumaišo su maistu. Kokia tai atlieka?

Kaip vadinama atliekų ženklinimo sistema?

Gaminant lieka daržovių likučių, tai yra svogūno ir česnako lukštų, bulvių ir morkų lupenų, salierų galų, pievagrybių kotelių, petražolių ar kitų prieskoninių žolelių stiebelių. Kaip nederėtų pasielgti su šiais likučiais? 

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai 2022 m. vykdė akciją, kurios metu tikrino  įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius automobilius. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į tai, ar veikla vykdoma teisėtai, ar susidariusios atliekos tvarkomos tinkamai ir ar patalpos šildomos nenaudojant atliekų. Koks šios akcijos pavadinimas?

… vieną aliuminio skardinę sutaupoma tiek energijos, kad galėtume žiūrėti televizorių 2 valandas;

… vieną stiklo butelį sutaupoma tiek energijos, kad galėtume apšviesti kambarį 4 valandas;

… penkis PET buteliukus gaunama pakankamai pluošto, kad galėtume užpildyti slidinėjimo striukę;

… vieną toną popieriaus sutaupoma tiek energijos, kad užtektų apšildyti vidutinio dydžio namą 6 mėnesius iš eilės.

Koks žodis turėtų būti sakinių pradžioje?

Vienas iš šių teiginių yra klaidingas, kuris?

Kokia/ios atliekos intuityviai yra priskiriamos popieriui, tačiau negali būti metamos į popieriaus atliekų rūšiavimo konteinerį?

Kiek konteinerių reikės norint tinkamai išrūšiuoti tuščią stiklinę pomidorų padažo pakuotę?

Ar reikia išplauti jogurto indelį prieš išmetant į rūšiavimo konteinerį?

Atlikote namų remontą ir jums liko statybinių atliekų, tačiau neturite transporto joms išvežti. Svarstote apie atliekų išvežimo paslaugos pirkimą. Internete randate kelis skelbimus apie išvežamas didelių gabaritų ir statybines atliekas. Kurį atliekų vežėją rinksitės?

Tam tikros medžiagos, kurias naudojame buityje, sode ir remonto darbuose, žymimos specialiais ženklais, kuriuos rasite ant jų pakuočių. Kokioms atliekoms priskiriamos šiais ženklais pažymėtos pakuotės? 

Kuo skiriasi šiukšlė ir atlieka?

Nuo 2024 m. gyventojai atskirai rūšiuos maisto ir virtuvės atliekas. Šių atliekų rūšiavimas prisidės prie to, kad mažiau atliekų bus šalinama sąvartynuose, bus išmetama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, be to, bus kuriama pridėtinė vertė iš šių atliekų gaminant:

Kur palikti nebetinkamas naudoti lengvojo automobilio padangas?

Šiandien gyvename ypač greito vartojimo kultūroje, kurioje neretai nesusimąstoma apie greito vartojimo pasekmes ir jo daromą žalą aplinkai. Į ką svarbu atkreipti dėmesį, rūpinantis aplinka?

Kaip ekologiškiausia išrūšiuoti (išmesti) kartoninį dėklą nuo kiaušinių?

Kuris iš šių atliekų apdorojimo būdų yra tinkamiausias siekiant taupyti gamtos išteklius? 

Atliekų konteinerių gamintojai siūlo sprendimą, skatinantį gyventojus tinkamai rūšiuoti buityje susidarančias mažo gabarito atliekas, t. y. tarą, pakuotes, popierių. Koks tai sprendimas? 

Mikroplastikas – tai mažesnės nei 5 mm ir kartais net plika akimi neįžiūrimos plastiko dalelės. Iš kur atsiranda mikroplastikas?

(Stephen Woolverton nuotrauka, https://education.nationalgeographic.org/)

Atliekos, kurių negalima perdirbti ar kitaip panaudoti keliauja:

Dėkojame,

kad sprendėte. Įveskite savo el. pašto adresą, kad pamatyti sprendimo rezultatus.


    Teisingi atsakymai