Egzaminas 1-4 klasių moksleiviams

Liko:
min.

Atliekas rūšiuojame tam, kad jas perdirbus būtų pagaminti nauji daiktai. Kas gali būti pagaminta iš jūsų išrūšiuotų plastiko atliekų?

Kai kurios atliekos specialiai renkamos atskirai – jos rūšiuojamos. Po išrūšiavimo likusios atliekos metamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Kurias iš šių atliekų galima mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį?

Jei norime, kad iš atliekų kas nors būtų pagaminta, turime jas rūšiuodami laikytis tam tikrų taisyklių. Kokio stiklainio negalima mesti į konteinerį, kuriame surenkamos stiklo atliekos?

Turime stengtis, kad atliekų susidarytų kuo mažiau. Ką reikėtų daryti su tinkamais naudoti, bet nebereikalingais daiktais?

Kas niekada nesusidėvi ir gali būti perdirbamas tūkstančius kartų nepakenkiant kokybei?

Gaminant maistą ar daiktus naudojami gamtos ištekliai ir išsiskiria dujos (anglies dvideginis), dėl kurių keičiasi klimatas visame pasaulyje. Prie klimato pasikeitimų prisidedame ir valgydami bulvių traškučius. Kodėl?

Atliekas išmesdami ne tam skirtose vietose, šiukšliname. Taip teršiame gamtą. Kokia taisykle reikia vadovautis iškylaujant gamtoje?

Po to, kai atliekas išmetame į konteinerius, jos yra išvežamos tam, kad jas sutvarkyti. Kur atliekos keliauja pirmiausia?

 

„Maisto bankas“ yra labdaros ir paramos organizacija, kuri kovoja su maisto švaistymu ir rūpinasi maisto stokojančiais gyventojais. Kokiu kilniu tikslu „Maisto bankas“ iš gyventojų priima tuščius 0,5 l stiklainius?

Atliekos gali būti sutvarkomos įvairiais būdais. Kuris atliekų sutvarkymo būdas laikomas pačiu nepriimtiniausiu?

Tam, kad kuo mažiau pakenktume aplinkai, turime žinoti kur reikia išmesti atliekas. Kur reikia išmesti tuščią plastikinį pieno butelį?

Didžiąją dalį stiklinės, skardinės, plastikinės taros (pavyzdžiui, butelių) nešame į taromatus. Ar žinote, kas yra daroma su taromatuose surinkta tara?

Maistui pagaminti reikia didelių gamtos išteklių, be to nemažai pasaulio žmonių jo turi nepakankamai. Ką reikia daryti, kad maisto atliekų susidarytų kuo mažiau?

Atliekas rūšiuoja tie žmonės, kurie:

Portugalų menininkas Bordalo II (Artur Bordalo) milžiniškas gyvūnų skulptūras kuria iš šiukšlių, kurias randa mieste: plastikinių daiktų, padangų, automobilių karkasų, alaus skardinių. Ką jis tuo nori pasakyti?

Dėkojame,

kad sprendėte. Įveskite savo el. pašto adresą, kad pamatyti sprendimo rezultatus.


    Teisingi atsakymai